Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sportovní hry - Hvězda 2018

V sobotu 8. 9. 2018 jsme se zúčastnili 36. ročníku Memoriálu Zdeňky Hanákové na Hvězdě v Praze 6. Jedná se o sportovní a kulturní klání nejen vozíčkářů z celé republiky. Nádherné slunečné počasí, sportovní výkony, hudební zážitek, představení asistenčních psů, ale hlavně setkání přátel a kamarádů, to je HVĚZDA.

Vozíčkáři Plzeňska si letos odvezli domů celkem 4 zlatá, 2 stříbrná a 3 bronzová ocenění ze soutěží ve slalomu na mech.vozíku jednotlivců, slalomu na mech.vozíku s doprovodem, běhu na 300m, běhu na 1000m, speciální discipliny s chodítkem na 300m. Jízda na 300m mech.vozíkem s doprovodem nebyla hodnocena, ale všichni dostali odměnu. Odměněni byli - Vašík, Anička, Míra, Vláďa, Janička, Mirek, Milan, Petr ml., Petr st., Marek a Andulka).

Děkujeme za přispění na dopravu OSS MMP, paní Mgr. Aleně Hynkové, pí. Jarmile Srbkové, za PMHD p. T. Mrázovi za bezproblémovou jízdu s autem Masters, ochotu a pomoc všem účastníkům akce, panu řidiči Markovi Divišovi, který se nebál s námi i sportovat, protože nám na poslední chvíli utrpěl úraz jeden doprovod. Moc děkujeme Aničce Bendové za dokumentaci - fotografování a video, abychom byli všichni zvětšeni. Poděkování patří i pí. Jarce Frankové (předsedkyni Pražské organizace vozíčkářů), hlavně za bezproblémový průběh celé akce.

            Těšíme se na další ročník Memoriálu, s číslem 37. Děkuji Vozíčkářům Plzeňska, kteří proměnili svoje sportovní úsilí v spravedlivou odměnu. Na poslední fotografii je vidět, že se klukům prášilo za vozíkem, jak rychle jeli - super.

 Anna Stejskalová, předsedkyně Vozíčkářů Plzeňska